12 زندانی جرایم غیرعمد از زندانهای خراسان شمالی آزاد شدند

12 زندانی جرایم غیرعمد از زندانهای خراسان شمالی آزاد شدند

مدیرعامل ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان خراسان شمالی گفت: در ماه مبارک رمضان 12 زندانی جرایم غیرعمد از زندان های این استان آزاد شدند. ˈرضا استاجیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: سه میلیارد و 760 میلیون ریال از محل کمک های مردمی و ستاد دیه برای تسویه بدهی این زندانیان بدهکار پرداخت شده است.
وی کل بدهی این مددجویان را هفت میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بخشی از بدهی این افراد نیز با تلاش و پیگیری مددکاران و نیکوکاران از شکات تخفیف گرفته شد...وی اظهار کرد: این زندانیان به علت بدهی مالی و ناتوانی در پرداخت مهریه، تصادف منجر به فوت و یا جرح و پرداخت نفقه به زندان محکوم شده بودند.
وی افزود: در سه جشن گلریزان که در ماه رمضان در شهرستانهای بجنورد، شیروان و اسفراین برگزار شد، نیکوکاران دو میلیارد و 800 میلیون ریال برای آزادی زندانیان بدهکار پرداخت کردند.
استاجی خواستار حمایت و کمک نیکوکاران برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان شد و گفت: این ستاد تلاش دارد تا زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی را با رضایت شاکیان و پرداخت دیه آنان فراهم کند.
وی افزود: نیکوکاران می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب 88888 ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان خراسان شمالی نزد بانک تجارت واریز کنند.
وی گفت: اکنون همچنان 110 زندانی به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد و بدهی در زندان های این استان محبوس هستند.
دو هزار و 700 مددجو در سه زندان و یک کانون اصلاح و تربیت خراسان شمالی نگهداری می شوند.

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف         گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب        ارسال به دوستان ارسال به دوستان        گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت       

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

 تغییرات در قالب 

انتخاب حالت نمایش صفحه
تغیر رنگ
تغییر طرح زمینه